Aktualności arrow Aktualności
czwartek, 11 luty 2016
 
 

Aktualności
POLICJANT ROKU 2013 - rusza plebiscyt Drukuj E-mail

ImageRusza plebiscyt POLICJANT ROKU 2013 organizowany przez Dziennik Łódzki w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi.
Udział  może wziąć każdy policjant z województwa łódzkiego. Zgłoszenia od czytelników przyjmowane są do 24 września 2013 roku na adres Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Już  do 20 września na stronie DzŁ pojawią się pierwsze listy z opisem poszczególnych kandydatów do tytułu NAJLEPSZEGO POLICJANTA ROKU 2013 .

Głosowanie SMS rozpocznie się 27 września 2013 roku i potrwa do 15 października 2013 roku.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem PLEBISCYTU.

REGULAMIN na:

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/996724,policjant-roku-2013-regulamin-plebiscytu,id,t.html

KANDYDATURY
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/996726,policjant-roku-2013-wyniki-plebiscytu,id,t.html

 
Radary Iskra pozytywnie przeszły testy Drukuj E-mail

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają Policje innych krajów.

Zakupione mierniki są nowoczesnym sprzętem, posiadającym bardzo dobre parametry pracy, z których głównymi są: niewielkie wymiary oraz masa, czas pomiaru (0,17 s), zakres pomiaru od 10 do 240 km/h, gotowość do pomiaru w niecałe 3 sekundy, możliwość dokonywania pomiaru z jadącego pojazdu, co oznacza że można korzystać z niego także w czasie pościgu . Pomiaru można dokonać przez szybę samochodu, wybrać do kontroli pojazd najszybciej jadący w grupie, a co ważne - niepotrzebne jest urządzeniom dodatkowe źródło zasilania, co daje możliwość namierzania pojazdu np. z wiaduktu czy innego miejsca, dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Atutem radaru jest także to, że dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, jest trudny do wykrycia przez antyradary.

Radary te, jako urządzenia pomiarowe posiadają decyzje zatwierdzenia typu, wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar. Główny Urząd Miar jako jedyna instytucja w Polsce bada wszystkie pomiarowe, w tym także radary, które mają być użytkowane na terytorim Polski oraz wystawia dokumenty dopuszczające do tego. Ponadto wszystkie, otrzymane przez Policję pisma, potwierdzają możliwość korzystania z tego typu urządzeń w naszym kraju.
Potwierdzają także, że spełniają one wszelkie wymagania zawarte w polskim prawie.

W związku z nieuzasadnionymi zastrzeżeniami, dotyczącymi rzetelności pomiaru radarem ISKRA, Komendant Główny Policji zlecił przeprowadzenie testów sprawdzających te urządzenia. W wielu różnych sytuacjach, policjanci sprawdzali odczyty radarów. Zmierzona prędkość zawsze odzwierciedlała tę realną prędkość, osiąganą w danym momencie przez pojazd.

Ważne jest by, korzystając z radaru, stosować się do zaleceń jego producenta, określonych w instrukcji użytkowania. Nie popełniono by wówczas błędów, które pojawiły się chociażby w materiale wyemitowanym w TVN24.

Więcej na:

http://www.policja.pl/portal/pol/1/90337/Radary_ISKRA_pozytywnie_przeszly_testy.html

 
Złożenie hołdu ofiarom II wojny światowej Drukuj E-mail

W niedzielę 1 września, w 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, władze miasta Brzeziny, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach oraz kibice Widzewa Łódź z Brzezin o godz. 10.00 uczcili pamięć żołnierzy i ofiar II wojny światowej.

 Wiązanki kwiatów zostały złożone na pomniku „Bohaterów walk 1939-45” przy Placu Jana Pawła II oraz na grobach poległych żołnierzy polskich na cmentarzu w Brzezinach. W imieniu władz miasta kwiaty złożyli: przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Bączyński, burmistrz Marcin Pluta, z-ca burmistrza Roman Sasin. Komendę Policji reprezentował z-ca komendanta powiatowego Cezary Petrus, a Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Jerzy Kochanowski i Jadwiga Bączyńska. Na cmentarzu Jadwiga Bączyńska odczytała wiersz swojego autorstwa - „Armia Łódź”.

 

Image

 

Image

 
Wakacje 2013. Mniej ofiar śmiertelnych na drogach i tyle samo utonięć Drukuj E-mail

Policja województwa łódzkiego wstępnie podsumowała bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji. Po uwagę wzięto okres od 29 czerwca do 1 września 2013r. Z danych statystycznych wynika, że na terenie naszego województwa w tym okresie doszło do 791 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 49 osób a rannych zostało 999. W analogicznym okresie roku ubiegłego na drogach łódzkiego województwa zginęło o 8 osób więcej. Niestety nadal prawdziwą plagą na drogach byli kierujący na podwójnym gazie. W 2013 roku policjanci naszego garnizonu zatrzymali 2158 nietrzeźwych i 211 kierujących po użyciu alkoholu (łącznie 2369). W tym samym okresie ubiegłego roku zatrzymano analogicznie 2038 i 256 takich amatorów (łącznie 2294). Zarówno w 2013 jak i 2012 roku na terenie województwa utonęło po 16 osób.

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 425