Aktualności arrow Aktualności
środa, 23 lipiec 2014
 
 
Aktualności
RUSZYŁY SŁUŻBY PONADNORAMTYWNE Drukuj E-mail

W wyniku zawartego w dniu 16 maja 2011r. porozumienia między Komendantem Powiatowym Policji w Brzezinach, a Burmistrzem Miasta Brzeziny w miesiącu maju odbyły się pierwsze służby ponadnormatywne pełnione przez funkcjonariuszy brzezińskiej Komendy w formie dwuosobowych patroli pieszych. W trakcie służby policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się młodzieży, na wybryki chuligańskie i inne zakłócanie ładu i porządku publicznego, w tym na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Na każdy tego typu przypadek policjanci rygorystycznie reagują, po to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której osoby pod wpływem alkoholu stawałyby się ofiarami bądź sprawcami przestępstw. Ponadto należy podkreślić, ze niejednokrotnie informacje dot. spraw bezpieczeństwa są bezpośrednio przekazywane patrolującym policjantom przez mieszkańców, co ma bezpośredni wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Tego typu działania są możliwe dzięki sfinansowaniu służb przez władze samorządowe miasta Brzeziny.

Image

 
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2011 Drukuj E-mail

Jak co roku Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy współudziale z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzką Grupą Wojewódzką IPA, Chorągwią Łódzką ZHP oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Łodzi organizuje Policyjną Akademię Bezpieczeństwa, adresowaną do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jest to już szósta edycja konkursu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, zapobieganie przestępczości nieletnich poprzez przekazanie podstawowej wiedzy o zachowaniach niezgodnych z prawem oraz naukę bezpiecznych zachowań i kształtowanie u dzieci prawidłowej postawy w sytuacji zagrożenia.

 W dniu 20 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Dmosinie, przy współudziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach, odbyły się powiatowe eliminacje Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2011. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Przyłęku Dużym, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dmosinie.  Zwycięzca weźmie udział  w wojewódzkim finale w dniu 1 czerwca 2011r.

 Image

 
POROZUMIENIE W SPRAWIE PATROLI PONADNORMATYWNYCH Drukuj E-mail

W dniu 16 maja 2011r. Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Krzysztof Wdowiak oraz Burmistrz Miasta Brzeziny Marcin Pluta podpisali porozumienie w sprawie ponadnormatywnych patroli pełnionych przez policjantów brzezińskiej Komendy. Patrole te zostały sfinansowane ze środków samorządowych kwotą 10 tys. zł. Dzięki hojności brzezińskich radnych dodatkowe patrole pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieście.

Image 

 
BEZPIECZNY WEEKEND MAJOWY Drukuj E-mail

BEZPIECZNY „MAJOWY WEEKEND”

W okresie od 29 kwietnia do 3 maja 2011r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu brzezińskiego.
W tym okresie w ramach policyjnej akcji „BEZPIECZNY WEEKEND – MAJ 2011” nie wydarzył się  żaden wypadek drogowy,  odnotowano cztery kolizje, zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnych, w tym cztery za brak aktualnych badań technicznych, jeden za zużyty bieżnik opon, jeden za uszkodzenia pokolizyjne oraz zatrzymano dwa prawa jazdy kat. B. Ponadto ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących tj. dwóch kierowców i jednego rowerzystę.
Zatem można stwierdzić, że działania podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach w ramach prowadzonej akcji, w sposób znaczący przyczyniły się do zapewnienia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu brzezińskiego.

Image

Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach apeluje do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów o uwagę przy poruszaniu się po drogach naszego powiatu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, gdyż nadal z policyjnych statystyk wynika, że powyższe osoby stanowią większość ofiar wypadków drogowych.

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 307
Szukaj
Gościmy
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz