Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 07 lipiec 2015
 
 
Aktualności
Dodatkowe pieniądze dla brzezińskiej policji Drukuj E-mail

Dodatkowe pieniądze dla brzezińskiej policji
We wtorek 2 lipca burmistrz Brzezin Marcin Pluta oraz z-ca komendanta powiatowego policji
w Brzezinach Cezary Petrus, realizując uchwałę Rady Miasta Brzeziny w sprawie przekazania Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach środków finansowych na sfinansowanie służb ponadnormatywnych, podpisali porozumienie. W myśl porozumienia Komenda Powiatowa Policji
w Brzezinach otrzyma blisko 20 tys. złotych na pełnienie na terenie Brzezin dodatkowych służb patrolowych w formie 8-godzinnych pieszych patroli umundurowanych funkcjonariuszy oraz służb
w siedzibie KPP Brzeziny w celu dokonywania wpisów do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Środki przekazane policji wykorzystane zostaną w okresie od września do grudnia br. Jest to już drugie porozumienie w tym roku finansujące służby ponadnormatywne policjantów. Poprzednie dotyczyło jedynie służb patrolowych wykonywanych w Brzezinach, których realizacja zakończy się z upływem wakacji, a nowo zawarte porozumienie obejmuje także dokonywanie wpisów do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, a zarejestrowanych przez straż miejską. 

(artykuł uzyskany dzięki uprzejmości Redakcji „BIS” Brzeziny)

Image

 
Napady na apteki Drukuj E-mail

Napady na apteki
W I półroczu 2012 roku na terenie województwa łódzkiego  doszło do kilku napadów rabunkowych na apteki. Młodzi mężczyźni w wieku około 20 – 25 lat dokonują napadów, grożąc przedmiotem przypominającym wyglądem broń palną. Jeden ze sprawców posiada charakterystyczną cerę
z widocznymi zmianami skórnymi po trądziku, natomiast drugi z napastników posiada widoczne znamię na policzku w postaci brodawki.Do chwili obecnej na terenie powiatu brzezińskiego nie odnotowano tego typu rozbojów. Jednak brzezińscy policjanci uprzejmie proszą o zwracanie uwagi na wszelkie podejrzane osoby kręcące się w pobliżu aptek, na zaparkowane pojazdy z „nerwowymi” kierowcami bądź pasażerami.
Policja prosi pracowników aptek o dodatkową ostrożność przy obsłudze osób dokonujących zakupów,
a zwłaszcza o zapamiętywanie wszelkich niepokojących szczegółów i informowanie w razie powzięcia jakichkolwiek podejrzeń – tel. 997, 112, 46 87 40 330 (oficer dyżurny KPP w Brzezinach).

(artykuł uzyskany dzięki uprzejmości Redakcji „BIS” Brzeziny)

Image

 
II powiatowe zawody pierwszej pomocy Drukuj E-mail

W dniu 22 czerwca 2012r. w Brzezinach odbyły się II Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy. Zawody te były skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i polegały na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W sędziowaniu na punkcie praktycznym pn. „zabezpieczenie miejsca wypadku”, wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach oraz ratownikiem medycznym, brał udział funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Po zawodach wręczono nagrody zwycięzcom m.in. z udziałem Starosty Powiatu Brzezińskiego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach. Zawody tego typu przyczyniją się do upowszechnienia wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtują postawy prozdrowotne wśród młodzieży, co może skutkować uratowaniem życia wielu osobom.

Image

Image

 
Baw się dobrze - czuj bezpiecznie Drukuj E-mail

ImageZabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej nie powinno zakłócać zabawy kibiców – ich radości i emocji, lecz jedynie umożliwić przeżywanie tego piłkarskiego święta w wolnej od poczucia zagrożenia atmosferze. Dlatego działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa EURO 2012 są w Polsce zgodne z ideą „Baw się dobrze – czuj się bezpiecznie”.

Polecamy materiały do pobrania:

http://www.policja.pl/portal/pol/373/78053/

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 361
Szukaj
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz