Aktualności arrow Aktualności
czwartek, 30 październik 2014
 
 
Aktualności
AKCJA ZNICZ 2011 Drukuj E-mail

Image

Jak co roku z końcem października przygotowujemy się  do       obchodów Święta Zmarłych. Policyjna akcja „Znicz” ma ułatwić ludziom dojazd i powrót z nekropolii. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Jednak czas przygotowań do tego wyjątkowego Święta – porządki na grobach bliskich, zakupy, a także często dalekie podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi.  Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.
Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w  zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki.
Jadąc autobusem czy tramwajem –szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.
W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów . Wychodząc z przedziału zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. 
Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na  postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.
Jadąc na cmentarz  zapoznaj się z   obowiązującymi objazdami i stosuj się ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii.  Parkuj samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz  zabierz z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknij i uruchom urządzenia alarmowe.  W tym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „ niedzielnych kierowców ” – zachowaj zatem szczególną ostrożność, a także dostosuj prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze.

 
UWAŻAJMY NA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW Drukuj E-mail

 W okresie jesienno-zimowych pogarszają się warunki na drodze. Dzień staje się coraz krótszy, często występują zamglenia i oblodzenia  jezdni. Z tego powodu korzystanie z dróg staje się utrudnione zarówno przez kierujących pojazdami, jak i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których, zgodnie z terminologią policyjną, zalicza się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Policyjne statystyki wykazują wzrost ofiar śmiertelnych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa  wszystkich użytkowników dróg, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach apelują o przestrzeganie przepisów oraz zasad obowiązujących na drogach. W szczególności przypominamy, że:

- młodzież i dzieci poruszające się po drodze powinny posiadać w widocznym miejscu elementy odblaskowe – prosimy rodziców o wyposażenie dzieci w takie elementy
- piesi idący po poboczu lub jezdni są obowiązani iść lewą stroną drogi,
- piesi powinni w sposób właściwy przekraczać jezdnię zarówno w miejscach wyznaczonych i poza nimi -  przed przejściem przez jezdnię należy upewnić się, że nie nadjeżdża żaden pojazd
- prawidłowe wyposażenie roweru w oświetlenie i jego używanie w warunkach ograniczonej widoczności.

Najczęściej popełniane przez kierowców wykroczenia drogowe stwarzające niebezpieczeństwo dla niechronionych uczestników ruchu to:

- omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym,
-  wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,
- nieustępowanie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na oznakowanym przejściu,
- niezachowanie należytej odległości podczas wykonywania manewru wyprzedzania roweru, motoroweru, bądź kolumny pieszych.

Apelujemy również do kierowców o wymianę opon w pojazdach na zimowe oraz
zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i młodzież idącą lub powracającą ze szkół i przedszkoli.


Przestrzegając powyższe zasady zwiększymy bezpieczeństwo na naszych drogach, co może uratować życie niejednej osobie.

 

 

 
POLICJA JEDNĄ Z NAJLEPIEJ OCENIANYCH INSTYTUCJI W POLSCE Drukuj E-mail

Po raz kolejny większość Polaków (72 proc.) dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media.

Image

Czytaj całość...
 
ZATRZYMANO SPRAWCÓW POBICIA Drukuj E-mail

 Policjanci z Brzezin wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło 4 września 2011 roku około godziny 20.00. Wówczas oficer dyżurny  miejscowej policji został telefonicznie powiadomiony o dwóch agresywnie zachowujących  się mężczyznach, którzy na ul. Wojska Polskiego w Brzezinach zaatakowali  inne osoby. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwóch młodych mężczyzn w wieku 23 i 24 lat mijało się z inną czteroosobową grupą składającą się z  trzech mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat i jednej 21-letniej kobiety. W pewnym momencie 24 latek zaczepił 26-latka, po czym bez chwili zastanowienia  podszedł i uderzył nieznajomego głową w twarz. Doszło do szarpaniny a  następnie bójki. Kobieta, która próbowała rozdzielić dwóch awanturników  również została uderzona i wepchnięta w krzaki. Na widok nadjeżdżającego  radiowozu sprawcy uciekli. Funkcjonariusze patrolując okolice  zatrzymali  podejrzewanych, którzy trafili do policyjnego aresztu.   Zarówno 23 latek jak i jego o rok starszy wspólnik znajdowali się pod wpływem alkoholu . Badanie wykazało u nich ponad dwa  i blisko półtora promila. Byli już wcześniej notowani przez policję. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za stosowanie gróźb i przemocy w postaci odpychania, wyrywania się zatrzymującym ich funkcjonariuszom w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej również grozi do 3 lat. Dodatkowo 23-latkowi za złamanie pokrzywdzonemu nosa  grozi do 5 lat więzienia.

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 320
Szukaj
Gościmy
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz