Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 25 maj 2015
 
 
Aktualności
Kampania "Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej" Drukuj E-mail

ImageNarodowy Bank Polski i Policja przygotowali kampanię informacyjną „Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpiecznego obrotu pieniężnego w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012.

Polakom chcemy przypomnieć, a kibiców i turystów z zagranicy zaznajomić z wizerunkami i zabezpieczeniami polskich banknotów. Podczas kampanii będziemy także propagować zasady bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i bankomatów. Akcja będzie prowadzona przez cały czerwiec we wszystkich miastach zaangażowanych w organizację turnieju – w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu oraz Krakowie, a także na przejściach granicznych, portach lotniczych i dworcach kolejowych.

W piątek, 8 czerwca, rozpoczyna się turniej Euro 2012, jedna z największych imprez sportowych na świecie, podczas której przez kilka tygodni Polskę odwiedzi nawet kilkaset tysięcy kibiców. Prawie połowa z nich zostanie w naszym kraju dłużej niż jeden dzień. Razem z kibicami będą „podróżowały” ich pieniądze – zarówno tradycyjna gotówka, jak i karty płatnicze. O ich bezpieczeństwo dbać będzie Policja i emitent pieniądza - Narodowy Bank Polski.

 

Czytaj całość...
 
posiedzenie powiatowej komisji bezpieczeństwa i porządku Drukuj E-mail

W dniu 21 maja 2012 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z udziałem przedstawicieli m.in. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Brzezinach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach, Straży Miejskiej w Brzezinach, Starostwa Powiatowego w Brzezinach, Straży Miejskiej w Brzezinach. Posiedzenie zdominowane było przez informacje dotyczące przygotowania łódzkiej Policji do zabezpieczenia zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Stan przygotowań w formie multimedialnej prezentacji omówił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Cezary Petrus.

Image

Czytaj całość...
 
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych Drukuj E-mail

Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów, który na czas trwania UEFA EURO 2012 został włączony do uruchomionego w związku z Turniejem systemu bezpieczeństwa. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a w czasie Mistrzostw dodatkowo włoskim i hiszpańskim. Specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny - do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny - obsługuje połączenia z sieci komórkowych).

Operatorzy doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny - do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny - obsługuje połączenia z sieci komórkowych).

Czytaj całość...
 
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ Drukuj E-mail

ImageOgólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest inicjatorem konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Istota tego przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs ten od pierwszej edycji tj. od 2008r. objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
W czterech dotychczasowych edycjach konkursu wyróżnionych zostało łącznie 20 policjantów reprezentujących jednostki Policji z całego kraju, zarówno ze służby prewencyjnej jak i kryminalnej. Poza wysoką oceną społeczną służby funkcjonariusze ci posiadają wyróżniającą opinię służbową, co każdorazowo było potwierdzane stanowiskiem przełożonych i podkreślane podczas gali wręczania nagród. 21 lipca 2012r., podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie, planowane jest wręczenie nagród 5 kolejnym laureatom.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 353
Szukaj
Gościmy
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz