Aktualności arrow Aktualności
sobota, 28 maj 2016
 
 

Aktualności
DEBATA SENIORZY Drukuj E-mail

Image

28 maja 2014 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach  odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu brzezińskiego.  Na zaproszenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Cezarego Petrusa przybyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Starosta Brzeziński Pan Edmund Kotecki.
Na wstępie Komendant Petrus przybliżył ideę i cele organizowanych debat społecznych w budowaniu wizerunku i wiarygodności działań Policji.
Następnie poprzez prezentację multimedialną I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Cezary Petrus przedstawił i omówił  stan kadrowy oraz strukturę organizacyjną KPP Brzeziny, a także analizę przestępczości na terenie powiatu brzezińskiego. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Kurek omówił tematykę związaną realizacją zadań prewencyjnych i z zakresu ruchu drogowego na terenie podległym KPP w Brzezinach. W trakcie, której między innymi omówiona została kwestia bezpieczeństwa na drogach osób niechronionych ( piesi, rowerzyści, motorowerzyści ) oraz zagrożenia powodowane przez nietrzeźwych kierujących.
Zainteresowanie uczestników wzbudziła też problematyka przemocy domowej i sporządzania niebieskich kart. W trakcie debaty wyświetlono 3 filmy nagrane przy udziale słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tomaszowa Mazowieckiego o tematyce „Na wnuczka”,  „Wizyty przedstawicieli MOPS-u” i „Wymiany obcej waluty”. Filmiki te w trakcie wyświetlania były szeroko i głośno komentowane oraz wzbudziły poruszenie wśród zebranych. Ponadto przedstawiono i omówiono 4 przykłady zdarzeń, które mogą przestrzec osoby starsze do nadmiernego zaufania wobec osób obcych.
W trakcie dyskusji zainteresowane osoby poruszały tematy związane z bezpieczeństwem mieszkańców, w tym dzieci i osób starszych, zdefiniowano zagrożenia i problemy występujące w bliskiej okolicy oraz odniesiono się do działalności brzezińskich policjantów i strażników miejskich. Zaprezentowane wyniki, dane statystyczne oceniono jako satysfakcjonujące, przekładające się na wysokie zaufanie społeczne i wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
W trakcie debaty wypracowano wnioski  przydatne w dalszej pracy KPP w Brzezinach.
Bezpośredni kontakt ze społeczeństwem w trakcie tego typu spotkań, wypracowywane wnioski oraz zdarzające się zastrzeżenia i uwagi ułatwiają określanie priorytetów służby brzezińskich policjantów.
 
 W trakcie odpowiadano na zadawane przez uczestników pytania dotyczące monitoringu miejskiego , palenia śmieci i odpadów w piecach oraz zachowaniu ostrożności podczas napotkania osób reprezentujących różnego rodzaju fundacje.

Uczestnicy debaty na zakończenie wypełnili anonimowe ankiety, w których pozytywnie podsumowali przebieg i realizację tego typu spotkania.
Image

Image

 
MALUJE-MY Drukuj E-mail

 Image

W dniu 30 kwietnia 2014 roku na terenie Gminy Rogów został wdrożony program pod nazwą „MALUJE – MY”. Jest to program pilotażowy, którym rozpatruje się możliwość objęcia terenu powiatu brzezińskiego i włączenie innych podmiotów i samorządów. Wcześniejsza uroczysta inauguracja programu na terenie gminy Rogów zostało poprzedzone akcją pod wskazaną nazwą, która miała miejsce w dniu 18 grudnia 2013 roku na terenie miejscowości Rogów. Spotkała się wówczas z ogólnym zainteresowaniem i aprobatą, więc postanowiono, iż zostanie kontynuowana i rozszerzona. Podmiotami współorganizującymi są KPP w Brzezinach, Wójt Gminy Rogów, Dyrektor Zespołu Szkół w Rogowie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Ponadto uczestnikami programu są mieszkańcy będący członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Rogowa oraz co najważniejsze młodzież Gimnazjum w Rogowie. Fundusze na realizację programu uzyskano od PKP Przewozy Regionalne S.A. oraz Wójta Gminy Rogów. W kwietniu 2014 roku program był realizowany poprzez przedstawienie w formie graficznej tematyki związanej z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych,  w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdów kolejowych na terenie powiatu brzezińskiego oraz w rejonach tzw. „dzikich przejść przez torowiska”, na obiektach pozostających w zarządzaniu PKP. Po krótkiej inauguracji w wiosennej atmosferze młodzież (podzielona na dwie grupy) w towarzystwie zaproszonych przez siebie osób udała się w rejon „dzikiego przejścia” przy stacji PKP w Rogowie oraz przejazdu kolejowego w miejscowości Przyłęk Duży. Po przybyciu na miejsce przy pomocy zaprojektowanych przez siebie szablonów oraz farb w sprayu nanieśli na obiektach kolejowych przygotowany projekt z umieszczonym nad nim napisem „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”.
Inicjatywa młodzieży wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród osób przemieszczających się drogą w miejscowości Przyłęk Duży, którzy nie tylko zwalniali obserwując pracę młodzieży, ale także zatrzymywali się dopytując o cele wykonywanej przez młodzież pracy. 
Efekt projektu wykonanego przez młodzież przerósł najśmielsze oczekiwania zebranych osób. Doceniając inicjatywę i zaangażowanie młodzieży zebrani przedstawiciele szkoły, kolei oraz Policji wspólnie z młodzieżą ustalili, że w 2014 roku projekt będzie kontynuowany oraz rozszerzony na inne tematy związane z bezpieczeństwem.

Image

 
Życzenia Wielkanocne Drukuj E-mail

Image

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów składają pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

 
Zwycięzcy w Turnieju Ruchu Drogowego Drukuj E-mail

Image

Image

W dniu 16 kwietnia 2013 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samorządowych w Dmosinie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, promującego wśród dzieci i młodzieży tematykę związaną z bezpieczeństwem na drogach, którego organizatorami są m.in. Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Należy zauważyć, że nie bez znaczenia również było zaangażowanie dyrektora szkoły w Dmosinie Pana Marka Kubiaka, który po raz kolejny goszcząc nas w swojej szkole udostępnił nam pomieszczenia niezbędne do przeprowadzenia zawodów. Organizacją Turnieju na terenie powiatu brzezińskiego zajmowali się funkcjonariusze KPP w Brzezinach – asp. Tomasz Żaczek oraz st. sierż. Mariusz Chmiel, których wspierał przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Brzezinach Rafał Pszczółkowski. W eliminacjach powiatowych w przypadku szkół podstawowych w każdej z drużyn wystąpiły 4 osoby reprezentujące swoje szkoły , w przypadku gimnazjów drużyna składała się z 3 osób. Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej w trakcie której uczestnicy wypełniali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz praktycznej w trakcie której uczestnicy wykazywali się umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono zwycięzców turnieju, którzy będą reprezentowali powiat brzeziński w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dmosinie (Nikodem Czubak, Mateusz Kaczmarski, Julia Kotecka i Sylwia Michalska) Drugie miejsce na podium zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Jeżowie (Wiktoria Dominiak, Edyta Klepaczko, Dawid Chruściel i Łukasz Kobierski) natomiast Szkołę Podstawową w Gałkówku Kolonii, która zajęła trzecie miejsce reprezentowali (Alina Filipska, Zuzanna Polit, Wojciech Dobrowolski i Maciej Drężek). Następnie w kategorii gimnazjów uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Jeżowie (Jakub Szerszeń, Hubert Gruchała i Kamil Kiraga) zajęli I miejsce. Za nimi na II miejscu podium uplasowali się uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Dmosinie (Mateusz Walewski, Karol Maciak i Konrad Snopek) oraz Gimnazjum w Przecławiu zajmujące III miejsce, a reprezentowane przez (Sebastiana Janowskiego, Piotra Jachurskiego i Michała Wiktorek). Po zakończeniu turnieju uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Policję, WORD w Skierniewicach, Starostwo Powiatowe w Brzezinach. Były to m.in. zegarki dla drużyn, które zajęły miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach, kamizelki odblaskowe, elementy odblaskowe, oraz maskotki i gadżety. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju, jako zwycięzcom dbającym o swój rozwój i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Image

Image

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 481