Aktualności arrow Aktualności
czwartek, 03 wrzesień 2015
 
 

Aktualności
Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach otrzymała nowy sprzęt  laserowy miernik prędkości. Drukuj E-mail

ImageLaserowe mierniki prędkości ULTRALYTE LTI 20-20 100LR jest na wyposażeniu polskiej policji drogowej, jak również na wyposażeniu policji w ponad 70 krajach, w tym na terenie całej Unii Europejskiej (m.in. Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Słowenii i Austrii). Przeszkoleni funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach będą ten miernik wykorzystywać w codziennej służbie. Urządzenie to dzięki swoim parametrom technicznym zapewnia komfort pracy oraz niezawodność i precyzję działania. Połączenie wiarygodności i precyzji laserowego pomiaru prędkości z funkcjonalnością i prostotą obsługi zdecydowały o wielkim sukcesie laserowych mierników prędkości z rodziny ULTRALYTE LTI 20-20. Dzięki laserowemu pomiarowi prędkości pojazdów są skuteczne w ściganiu wykroczeń drogowych na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów w zasięgu pomiaru oraz rodzaju zabudowy. Przyrząd jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu jak i odległość, w jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru, jest wyposażony w czytelny ekran LCD z funkcją podświetlania (tryb nocny), umożliwiający stały dostęp do wyników pomiaru i opcji, wyświetla dane pomiarowe takie jak: prędkość mierzonego pojazdu, odległość do pojazdu w chwili wykonywania pomiaru oraz czas (w sekundach) biegnący od chwili wykonania pomiaru, umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych (np. deszcz, mgła, śnieg) oraz przez szybę radiowozu dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody. Zapewnia to skuteczną prewencję 24 godziny na dobę. Posiada celownik optyczny z regulowanym filtrem polaryzacyjnym (możliwość pracy przy dużym nasłonecznieniu), wspomagający dokładność dokonywanego pomiaru z dużej odległości. Niezależnie od danych wyświetlanych na ekranie LCD, w celowniku optycznym pokazuje się prędkość pojazdu namierzanego, celownik optyczny umożliwia wybór dowolnego celu na drodze, niezależnie od liczby pojazdów oraz pasów ruchu, umożliwia pomiar prędkości w zakresie 0÷320 km/h. Zasięg pomiaru w promieniu do 1000 m. Ze względu na bardzo krótki czas pomiaru (zaledwie 0,3 sekundy) jest praktycznieniewykrywalny przez antyradary.

Image

 
ZAPROSZENIE Drukuj E-mail

Zapraszamy na wystawę do Miejskiej Biblioteki w Brzezinach

Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach korzystając z gościnności naszej miejskiej biblioteki organizuje wystawę fotograficzną „Przedwojenna Policja Polska” oraz „Miednoje”.
Wszystkie osoby zainteresowane wystawą serdecznie zapraszamy
Wystawa będzie prezentowana w terminie 05-13 października 2012 r.
Zapraszamy !!!

 
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rogowie. Drukuj E-mail

Image28.09.2012 r. około godziny 10:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach otrzymał telefoniczną informację ze Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach, że w m. Rogów na niestrzeżonym przejeździe kolejki wąskotorowej doszło do zderzenia samochodu ze składem osobowym relacji Rogów - Biała Rawska przewożącym na wycieczkę krajoznawczą uczniów miejscowego gimnazjum. W wyniku zderzenia nastąpiło wykolejenie się lokomotywy wraz z pierwszym wagonem, deformacji uległa karoseria samochodu. Maszynista znajduje się w lokomotywie, w pierwszym wagonie znajduje się około 20 osób, które odniosły obrażenia. Pasażerowie z pozostałych wagonów nie zostali ranni. Do poszkodowanych należą również kierowca i pasażer samochodu osobowego. Obaj pozostają w pojeździe, który stoi na, kołach ale przygnieciony jest lokomotywą. W wykolejonym wagonie zgnieceniu uległ cała część przednia, tylne drzwi są zablokowane. Pasażerowie z lżejszymi obrażeniami próbowali sami o własnych siłach opuszczać wagon poprzez otwory okienne. Ktoś z poszkodowanych zauważa, że spod samochodu przygniecionego lokomotywą wycieka najprawdopodobniej paliwo. 
Po kilku minutach było już wiadomo, ze 10 osób posiada ciężkie obrażenia, wymagana jest ewakuacja na noszach. W dalszym ciągu kierowca i pasażer pozostawali we wraku pojazdu.
W końcu udało się stworzyć pierwszy dostęp do wnętrza wagonu…
Trwa udzielanie pomocy poszkodowanym, którzy odnieśli lżejsze obrażenia oraz ewakuacja ze strefy zagrożenia. Akcja ratownicza trwa, kolejne osoby zostają ewakuowane. Wykonano dostęp do samochodu i udzielono po mocy poszkodowanym. Niestety kierowca samochodu zmarł.

Wszystkie żyjące osoby poszkodowane zostały przetransportowane do placówek ochrony zdrowia…

Na szczęście były to tylko ćwiczenie praktyczne udoskonalające współpracę sił i środków Krajowego Systemu Rarownictwniczo - Gaśniczego połączone z działaniami policyjnymi oraz innymi podmiotami podczas katastrofy kolejowej z udziałem dużej liczby osób poszkodowanych.

Czytaj całość...
 
Bezpieczna droga do szkoły Drukuj E-mail

ImageOd 3 do 7 września na drogach powiatu brzezińskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie szkół, w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzane zostały policyjne kontrole. Kontrole przed szkołami ukierunkowane były przede wszystkim na sposób przewożenia dzieci. Policjantów interesował stan techniczny autobusów, którymi w ramach transportu zbiorowego uczniowie dowożeni byli do szkół.Policjanci sprawdzali także warunki, w jakich uczniowie podróżują podczas dowozów indywidualnych realizowanych przez rodziców -przewożenie dzieci w fotelikach i zapinanie pasami.

Głównymi założeniami akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są: zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci poprzez zdyscyplinowanie zachowań kierujących, popełniających wykroczenia (szczególnie w rejonach szkół), zwrócenie uwagi na respektowanie przepisów ruchu drogowego (m.in. prawidłowy postój i parkowanie, nieprzekraczanie dozwolonej prędkości itp.) przez rodziców i opiekunów dowożących dzieci do szkół własnym środkiem transportu, spowodowanie poprawnego poruszania się młodych uczestników ruchu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zapewnienie bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół autobusami (tzw.gimbusami) poprzez kontrole stanu technicznego tych pojazdów oraz sprawdzenie trzeźwości kierujących, stanowcze reagowanie na nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów przewożących  dzieci, a także wyeliminowanie braków i usterek w oznakowaniu oraz kontrola technicznych środków zabezpieczających na drogach wpobliżu szkół .

4 września przed Szkołą Podstawową nr 2, a 5 września przed brzezińską „Jedynką” funkcjonariusze KPP Brzeziny przeprowadzili dodatkową akcję pod hasłem „Klub Pancernika - klika w fotelikach”. Jak nietrudno się domyślić, w tej akcji sprawdzani byli rodzice - czy w prawidłowy sposób i zgodnie z przepisami przywożą uczniów do szkoły. Dzieci rodziców, którzy przewozili swoje pociechy zapięte pasami lub w fotelikach, w nagrodę otrzymywali Pancerniki – pluszowe maskotki. W ten sposób nagrodzono kilkadziesiąt dzieciaków. „Pluszowe maskotki Pancernika brzezińskim policjantom przekazał Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi”– informuje Marta Gałązka, rzecznik prasowy KPP Brzeziny. 
 (artykuł uzyskany dzięki uprzejmości Redakcji „BIS” Brzeziny)

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 373
Szukaj
Gościmy
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz