Aktualności arrow Aktualności
niedziela, 19 kwiecień 2015
 
 
Aktualności
Brzezińscy policjanci podsumowali wyniki służby w pierwszym kwartale 2012r Drukuj E-mail

ImageW okresie  styczeń – marzec 2012 roku   funkcjonariusze KPP w Brzezinach ustali i wykryli sprawców aż 193 przestępstw.   Jest to bardzo duże i znaczące  osiągnięcie  w pracy wykrywczej.
W tym samym okresie 2011 – policjanci naszej komendy wykryli 133 przestępstwa.
Z kolei w kategorii przestępstw kryminalnych wykryli 131 przestępstw w stosunku do 92 wykrytych przestępstw w zeszłym roku.

Wykryto również więcej przestępstw gospodarczych , odpowiednio 13 w 2012r i 9 w 2011r.

Nie stwierdzono zaistnienia na terenie powiatu brzezińskiego tzw. ciężkich przestępstw : zabójstw, zgwałceń.

 Jest to kolejny udany okres w zwalczaniu  ciężkiej przestępczości. Na terenie powiatu brzezińskiego w tym okresie miało miejsce 6 przestępstw stwierdzonych  i wszystkie te przestępstwa zostały wykryte, a  sprawcy ustaleni i pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
Natomiast w  I kwartale 2011 roku stwierdzono – 8 przestępstw. Z tego wynika, iż działania prewencyjne mające na celu ograniczenie tych przestępstw – zmniejszenie ich liczby , pozytywnie skutkują i przekładają się również na 100% wykrywalność.

Czytaj całość...
 
z czego wynika liczba sprawdzeń u operatorów telekomunikacyjnych Drukuj E-mail

Tylko w jednej na sto prowadzonych spraw Policja występowała o lokalizację abonenta. Jedynie w pięciu ze stu postępowań występowano o billingi. Wykorzystanie danych telekomunikacyjnych odbywa się dziś tylko w celu zapobiegania lub wykrywania przestępstw. Nie ma w tej kwestii żadnej dowolności, gdyż zapytania do operatorów mogą kierować jedynie upoważnieni przez Komendanta Głównego Policji i komendantów wojewódzkich Policji funkcjonariusze. Wszystko po to, by prowadzone poszukiwania osób zaginionych, uprowadzonych, potrzebujących pomocy, czy też poszukiwanych przestępców, były jak najszybsze i najskuteczniejsze.

Podawana ostatnio w wielu mediach liczba ponad 1 mln 800 tys. zapytań od służb specjalnych i Policji do operatorów jest dowolnie interpretowana i porównywana. Na tej postawie wysnuwane są mylne wnioski, wprowadzające społeczeństwo w błąd. Dla wielu osób tak duża aktywność organów ścigania jest równoznaczna ze zwiększeniem inwigilacji obywatela, który zdaniem wielu komentatorów może się czuć zagrożony. Tymczasem zainteresowanie Policji taką formą działań w ostatnich latach wcale nie wzrosło, a zagrożeni skutecznym działaniem organów ścigania powinni czuć się jedynie przestępcy.

Czytaj całość...
 
bezpieczne zakupy Drukuj E-mail

ImageW trakcie zakupów bardzo często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się wokół. A taki moment to wspaniałe warunki do działania dla kieszonkowców, którzy wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie. Spośród otaczających osób wybierają swoją ofiarę i przyglądają jej się przez pewien czas. Obserwują, gdzie chowa pieniądze, a następnie podchodzą blisko i przypadkowo dotykają, sprawdzając czy będzie reagować w sytuacji opróżniania kieszeni. Ich zadanie jest ułatwione, gdy osoba ma na sobie grubą kurtkę, czy płaszcz. Wówczas bardzo trudno jest wyczuć, moment opróżniania kieszeni. Nie dajmy się okraść złodziejowi.
Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:
• poważną przeszkodą dla złodzieja, będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni kurtki, bądź płaszcza,
• należy zapiąć plecak czy torebkę i nosić przed sobą. Miejmy je zawsze w zasięgu wzroku, a nie jak często się zdarza na plecach, gdzie kompletnie nie wiemy co się z nimi dzieje,
• podczas wybierania gotówki z bankomatu ważne jest, aby zasłonić drugą ręką wpisywany przez nas kod pin, wybierajmy takie bankomaty, przy których jest światło, a jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę warto, by ktoś zaufany nam towarzyszył. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty,
• w tych wszystkich miejscach, gdzie są ludzie (dworcach, przystankach, a także centrach handlowych) są policjanci. Oprócz tych umundurowanych znajdują się także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców, złodziei, co sprawi, że poczujemy się bezpieczniej,
• w przypadku kiedy poczujemy się zagrożeni nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Zawsze możemy zadzwonić na numery alarmowe 997 i 112. Każdy kto poczuje się zagrożony powinien skorzystać z tych numerów dla własnego bezpieczeństwa.

źródło: KGP

 
POLICJA POSZUKUJE TŁUMACZY - WOLONTARIUSZY Drukuj E-mail

 Organizacja EURO 2012 nakłada na łódzką Policję szereg zadań, mimo iż na podległym terenie nie będą rozgrywane mecze turniejowe, nie będzie  organizowane też centrum pobytowe dla reprezentacji biorących udział w rozgrywkach. Jednak z uwagi na centralne położenie województwa łódzkiego, w tym pomiędzy miastami - gospodarzami, spodziewamy się znacznie zwiększonego ruchu na drogach - przejazdów kibiców oraz zakwaterowania w miejscowych hotelach dużej ilości kibiców różnych reprezentacji.
Wzmożony ruch na drogach może spowodować wzrost zdarzeń drogowych , także z udziałem obcokrajowców.
Również może nastąpić istotny wzrost ilości innych zdarzeń z udziałem naszych zagranicznych gości.
Ze wstępnych informacji wynika, iż  kibice z Rosji ( ok. 1000 ), Danii dokonali rezerwacji w łódzkich  i podłódzkich hotelach.
 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 345
Szukaj
Gościmy
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz