Aktualności arrow Aktualności
sobota, 20 wrzesień 2014
 
 
Aktualności
JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW Drukuj E-mail

Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach, za Łódzkim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii informuje, że w okresie czasu od 8  do 15 września 2011r. ( w zależności m.in. od warunków atmosferycznych) przewiduje się dwu-, trzydniową jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, z wyłączeniem terenów zabudowanych i akwenów wodnych. Szczepienie będzie wykonane metodą zrzutów lotniczych doustnej szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty – mieszance pokarmowej w kształcie ściętego stożka, koloru zielono-brunatnego, o wymiarach 3,9 cm x 3,5 cm x 1,5 cm, o zapachu rybnym, w ilości 20 dawek na 1 km². Prosimy o niedotykanie przynęt ze szczepionką.

W żadnym przypadku przynęta ze szczepionką nie może być konsumowana przez ludzi.

Przedmiotowa informacja winna być przekazywana dzieciom przez ich rodziców bądź opiekunów. W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wszelkie dodatkowe informacje w w/w sprawie można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod nr telefonów: (42) 635 14 00, 635 14 01 lub 635 14 09 lub w każdym powiatowym inspektoracie weterynarii na terenie woj. łódzkiego.

 
pozory mylą, dowód nie Drukuj E-mail

"Pozory mylą, dowód nie" to ogólnopolska kampania edukacyjna, zainicjowana w 2009 r. przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Komendę Główną Policji. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi sprzedawców i świadków sprzedaży w sklepach na terenie całej Polski, że dorosły wygląd nie oznacza pełnoletniości upoważniającej do zakupu napojów alkoholowych. Cel kampanii to ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. Kampania ta oparta jest na założeniu bezpośredniego zaangażowania w nią społeczności lokalnych na poziomie gminy, a w szczególności urzędów gminy, lokalnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, lokalnych stowarzyszeń i ruchów na rzecz trzeźwości oraz odpowiedzialności obywatelskiej, rodziców osób niepełnoletnich.


 

Czytaj całość...
 
Mocni policją w Brzezinach! Drukuj E-mail

  W piątek 22 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Przybyłych gości, wśród których byli m.in. z-ca burmistrza Brzezin Roman Sasin, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Bączyński, starosta  brzeziński Edmund Kotecki, przewodniczący Rady Powiatu Marian Krasiński, komendant powiatowy PSP w Brzezinach bryg. Jarosław Tomaszewski, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzezinach Piotr Janowski powitał z-ca komendanta powiatowego policji w Brzezinach Cezary Petrus.

Image

Czytaj całość...
 
POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ Drukuj E-mail

25 czerwca około 1.15 policjanci zauważyli na terenie stacji paliw  w okolicach ulicy Waryńskiego w Brzezinach dziwnie zachowujących się dwóch mężczyzn, którzy dość chaotycznie tankowali forda transita. Kiedy samochód ruszył w stronę Łodzi, funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę. Mimo dawanych wyraźnych sygnałów nakazujących zatrzymanie, samochód na chwilę zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Policjant niemalże w ostatniej chwili zdążył odskoczyć. Stróże prawa rozpoczęli pościg. Uciekinier został zatrzymany na ulicy Łódzkiej w Brzezinach. Z pojazdu wyciągnięto 20-letniego kierowcę, pasażerem natomiast okazał się 17-latek.  U obu ujawniono dilerki;  w każdej po 0,76 grama marihuany i szklane fifki. Badanie u starszego z mężczyzn wykazało ponad 1,3 promila alkoholu, a u młodszego blisko promil. Nie posiadał dokumentów pojazdu takich jakich dowód rejestracyjny i dowód opłacenia ubezpieczenia OC. Ustalono także, iż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających do 3 lat.

 

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 315
Szukaj
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz