Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 28 lipiec 2014
 
 
Aktualności
UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW Drukuj E-mail

Miasto i powiat brzeziński nie są wolne od przestępców chcących oszukać naszych mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze. Oprócz znanej mieszkańcom Brzezin metody „na wnuczka” pojawiają się w innych częściach kraju nowe polegające na podszywaniu się pod rachmistrza, czy pracownika z opieki społecznej. W tym ostatnim przypadku przestępca podając się za pracownika socjalnego przychodzi do osób w podeszłym wieku i prosi ich o okazanie odcinka emerytury. Następnie oświadcza, że dana osoba może dostawać np. 100 zł więcej do emerytury i że może już teraz wypłacić 100 zł, ale że ma banknot o nominale 200 zł, prosi emeryta o rozmienienie pieniędzy, by móc „od ręki” wypłacić owe 100 zł. Przestępca chce w ten sposób sprawdzić, gdzie potencjalna ofiara przechowuje pieniądze, po to, by móc je później ukraść.

 Apelujemy do mieszkańców powiatu brzezińskiego o czujność w takich sytuacjach. Każdy rachmistrz, czy pracownik socjalny powinien posiadać stosowną legitymację. Zawsze można zadzwonić do instytucji, którą dana osoba reprezentuje i sprawdzić, czy w niej rzeczywiście pracuje. Tak więc bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać. Pamiętajmy o osobach starszych, pomóżmy im i uczulmy ich na takie sytuacje.

 
RUSZYŁY SŁUŻBY PONADNORAMTYWNE Drukuj E-mail

W wyniku zawartego w dniu 16 maja 2011r. porozumienia między Komendantem Powiatowym Policji w Brzezinach, a Burmistrzem Miasta Brzeziny w miesiącu maju odbyły się pierwsze służby ponadnormatywne pełnione przez funkcjonariuszy brzezińskiej Komendy w formie dwuosobowych patroli pieszych. W trakcie służby policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się młodzieży, na wybryki chuligańskie i inne zakłócanie ładu i porządku publicznego, w tym na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Na każdy tego typu przypadek policjanci rygorystycznie reagują, po to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której osoby pod wpływem alkoholu stawałyby się ofiarami bądź sprawcami przestępstw. Ponadto należy podkreślić, ze niejednokrotnie informacje dot. spraw bezpieczeństwa są bezpośrednio przekazywane patrolującym policjantom przez mieszkańców, co ma bezpośredni wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Tego typu działania są możliwe dzięki sfinansowaniu służb przez władze samorządowe miasta Brzeziny.

Image

 
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2011 Drukuj E-mail

Jak co roku Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy współudziale z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzką Grupą Wojewódzką IPA, Chorągwią Łódzką ZHP oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Łodzi organizuje Policyjną Akademię Bezpieczeństwa, adresowaną do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jest to już szósta edycja konkursu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, zapobieganie przestępczości nieletnich poprzez przekazanie podstawowej wiedzy o zachowaniach niezgodnych z prawem oraz naukę bezpiecznych zachowań i kształtowanie u dzieci prawidłowej postawy w sytuacji zagrożenia.

 W dniu 20 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Dmosinie, przy współudziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach, odbyły się powiatowe eliminacje Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2011. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Przyłęku Dużym, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dmosinie.  Zwycięzca weźmie udział  w wojewódzkim finale w dniu 1 czerwca 2011r.

 Image

 
POROZUMIENIE W SPRAWIE PATROLI PONADNORMATYWNYCH Drukuj E-mail

W dniu 16 maja 2011r. Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Krzysztof Wdowiak oraz Burmistrz Miasta Brzeziny Marcin Pluta podpisali porozumienie w sprawie ponadnormatywnych patroli pełnionych przez policjantów brzezińskiej Komendy. Patrole te zostały sfinansowane ze środków samorządowych kwotą 10 tys. zł. Dzięki hojności brzezińskich radnych dodatkowe patrole pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieście.

Image 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 181 - 184 z 308
Szukaj
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Bezpieczna Woda
Bezpieczna woda
Kieruj się rozsądkiem
kieruj
KOCHAM NIE BIJĘ
KAŻDE DZIECKO MA PRAWO BYC SZCZĘŚLIWE
LINKI
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

 Obraz

 ITAKA

 Obraz

 Bezpieczna Szkoła

Obraz

 

Obraz

 

Dopalacze

 

Obraz

 

Obraz
Obraz