Aktualności arrow Aktualności arrow Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji
niedziela, 26 czerwiec 2016
 
 

Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji Drukuj E-mail

Image

 

List Rzecznika Praw Obywatelskich.

Szanowni Państwo!
Jest mi niezmiernie miło przekazać na Państwa ręce publikację pt. „Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji – praktyczny poradnik”, wydaną przez Ogólnopolską Sieć Pełnomocników Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Opracowanie to mogło powstać dzięki wspólnemu wysiłkowi i znakomitej współpracy Policji, organizacji pozarządowych oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Autorom podręcznika przyświecał jeden cel – przekonać odbiorców, że w naszej pracy ogromnie ważna jest postawa tolerancji oparta na takich wartościach, jak: otwartość, empatia, poszanowanie godności drugiego człowieka.
Jesteśmy przekonani, że zawarte w opracowaniu treści i wskazówki będą bardzo pomocne w codziennej pracy funkcjonariuszy. Pomogą im nie tylko poszerzyć wiedzę na temat różnorodności kulturowej i społecznej, ale również przygotują do profesjonalnej reakcji w sytuacjach trudnych, wymagających szczególnej wrażliwości i delikatności, aby spełnione zostały podstawowe zasady równego traktowania.
Jestem niezwykle wdzięczna wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej wielce pożytecznej inicjatywy. Liczę, że stanie się ona przykładem dobrej praktyki i będzie wykorzystywana w pracy zarówno Policji, jak i innych instytucji publicznych i służb państwowych.


prof. Irena Lipowicz

Link do poradnika :

Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji

 

 
wstecz   dalej »